Güneş Paneli Seti Fiyatları


İzmir Güvenlik Kamerası

Güneş Paneli Seti; Off Grid (Şebeke altyapısının bulunmadığı bölgelerde, akü ve şarj kontrol sistemi ile birlikte bütünleşmiş bir şekilde çalıştırılması sağlanan sistemlerdir.) Lisanssız güneş paneli sistemleri ile birlikte solar enerji setlerine ait fiyatları bulabilirsiniz. Özellikle sizlerin ihtiyaçlarına yönelik hazırlamış olduğumuz Hazır Güneş Paneli Setleri ile sizler deşe bekesi olmayan bağ evlerinde, tarımsal sulama sistemlerinde kullanabilirsiniz. Hazır ve Set halinde oluşturduğumuz Güneş Paneli Seti içerisinde; Güneş Paneli, Şarj Kontrol Cihazı, Akü (Batarya) ve İnvertör bulunmaktadır.

Solar Enerji Sistemleri birçok alanda kullanılarak kolaylık sağlamaktadır. Özellikle yaygın olarak ev tipi güneş paneli sistemleri, bağ evi (yayla evi) güneş paneli, solar enerjili tarımsal sulama ve bunun yanı sıra çok fazla kullanılmaya başlanılan karavan güneş enerjisi setidir. Kamp yapanların veya Arıcıların da günümüzde çok fazla Ev İçin Mini Güneş Paneli Seti kullandıkları görülmektedir. Peki Güneş Enerjisi Seti ile neler yapılabilir biraz da bu konulardan bahsedelim; öncelikli olarak aydınlatma, telefon şarjı, lamba, bilgisayar, televizyon, buzdolabı, klima, çamaşır makinası, bulaşık makinası, matkap, hidrofor, sulama sistemi, dalgıç pompa ve sulama pompası çok rahat bir şekilde çalıştırılabilir. İhtiyaçlar doğrultusunda elektrikli aletlerin çalıştırılma olanaklarına göre kapasitesi artırılabilir.

Güneş Paneli Setinin Avantajları Nelerdir?

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi Off Grid yani elektrik şebekesi bulunmayan alanlarda elektrik ihtiyacını gidermektir. Güneş paneli setinin ne gibi avantajları olduğun hep beraber görelim;

• Bölgenizde elektrik şebekesinin bulunmaması durumunda ekonomik çözümler sunar,

• Lisanslı güneş enerjisi uygulamasından muaftır, (10 kw enerji üretimi yapılabilir)
• Elektrik şebeke bağlantısına göre daha düşük maliyetlidir,
• Güneş enerjisi ile üretim yapılması sonucu yakıt masrafı yoktur,
• Kurulum süresi çok kısadır,
• Kullanılacak elektrikli ev aletlerine göre sistemin gereksinimleri arttırılabilir.

Güneş Paneli Seti Kullanım Alanları

Ev için Güneş Enerjisi Seti görmüş olduğunuz gibi şebeke bulunmayan ortamlarda temel ihtiyaçların karşılanması amacıyla kullanılmaktadır. Bu setler alınmadan önce özellikle evde kullanılacak elektrikli aletlerin sayısına göre evdeki elektrik tüketimi bilinmeli ve ihtiyaca göre güneş paneli seti alınmalıdır. Aksi durumlarda solar enerji panel seti yetersiz kalabilmektedir. Güneş Enerji Seti ile sınırsız ve kesintisiz bir elektrik üretimi sağlanabilmektedir. 2010 yılında genel anlamda yaygınlaşan ve şimdi 2021, 2022 ve sonraki yıllarda da kullanımı artan Güneş Paneli Setleri ile doğada, dağda, bahçede, yayla evinde veya kamp alanlarında güneşten üretilen enerji ile birçok elektrikli eşyanın kullanılması sağlanmaktadır.