Güneş Enerjisi Yatırımı Karlı mı?


Güneş enerjisi yatırım maliyeti; Kısa ve net cevap vermek gerekirse EVET – güneş panelleri karlı bir yatırım aracıdır. Güneş panelleri hem çevreye büyük katkı sağlıyor hem de kârlı. İster bir ev sahibi olun, ister bir konut kooperatifine üye olun veya bir çiftlikten sorumlu olun, güneş panelleri herkesin düşünmesi gereken bir şeydir. Hatta güneş panellerine yatırım yaparak ekstra para bile kazanabilirsiniz.

Güneş panellerinin sizin için ne kadar karlı olabileceğini hesaplarken genellikle geri ödeme süresini, giderleri ve beklenen geliri hesaba katarsınız. Size güneş paneli hesap kullanmadan önce akılda tutulması gereken iyi olabilecek bazı şeyleri size yol gösterecektir güneş enerjisi hesaplama

Maliyetlerinizi azaltın – ve güneş panellerinden para kazanın!

✓ Devlet hibeleri destekler

Her şeyden önce, tüm tutarı kendiniz ödemek zorunda değilsiniz. Güneş paneli santrali sahipleri hibe başvurusunda bulunma fırsatına sahiptir. Buna yatırım-destek denir ve devletin güneş paneli kurulum maliyetlerinin %20’sini karşıladığı anlamına gelir.

Yatırım hibesi sizi ilgilendirmiyorsa, güneş panellerinin montajı sırasında yapılan işin maliyetlerinin %30’una kadar olan kesintisini kullanabilirsiniz. Ancak, belirtilen hibeyi kesintisiler ile birleştiremeyeceğinizi unutmayın!

✓ Güneş panelleriniz kendi elektrik tüketiminizi karşılar

Güneş enerjisi ile kendi elektriğinizi üreterek, tüm yıl boyunca veya yılın büyük bir bölümünde elektrik tüketiminizi karşılayabilirsiniz. Bu, elektrik şirketlerine bağımlı hale gelmeyeceğiniz veya elektrik fiyatının artması durumunda etkilenmeyeceğiniz anlamına gelir.

Güneş panellerini düşünen bir kooperatif misiniz ? Güneş panelleri sizin için karlı olabilir mi? Kendi elektriğinizi üretmek, kooperatifteki ortak alanlarınızın elektrik maliyetlerini azaltabilir. Tasarruf ettiğiniz para için belki de konut kooperatifinin ihtiyaç duyduğu başka bir şeye yatırım yapabilirsiniz. Tam da bu nedenle güneş panellerini karlı bir alternatif haline getirir ve derneğinizde dikkate almaya değer.

✓ Güneş pilleriniz gelir elde edebilir

Yaz aylarında İsveç bol güneş ışığı sunar. Bunlar güneş enerjisi üretimi için en uygun koşullardır, bu da birçok güneş paneli sahibinin tüketmeyi başardıklarından daha fazla enerji ürettiği anlamına gelir. Fazla enerjinizi satarak kWh başına xxx TL gelir elde edebilirsiniz.

Bir mikro yenilenebilir elektrik üreticisi olarak, kWh başına XX TL vergi indirimi için de başvurabilirsiniz. Bu avantaj, evinize veya çiftliğinize güneş paneli kurmak isteyen ve daha büyük bir güneş paneli tesisi kurmayı hayal eden tüm güneş paneli sahipleri tarafından kullanılabilir .

Son olarak, bir güneş enerjisi üreticisi olarak, elektrik sertifikalarına başvurma (ve satma) olanağınız da vardır. Türkiye deki tüm yenilenemeyen enerji üreticilerinin, yenilenebilir enerji üretenlerden elektrik sertifikası alması gerekiyor. Fiyatlar arz ve talebe bağlı olduğu için değişebilir, ancak sertifika satıcısı olarak size giriş kWh başına yaklaşık xx TL verebilir. Bu aynı zamanda hükümetin yenilenebilir alternatifleri teşvik eden ve mikro üreticilere ek gelir için ekstra fırsat sunan bir girişimidir.

Karlı güneş paneli projeleri örnekleri

Güneş paneli fiyatları olarak binlerce müşterinin evlerine, çiftliklerine ve işletmelerine güneş panelleri kurmasına yardımcı olmuş bulunmaktayız. Başarılı ve karlı bir güneş paneli yatırımının nasıl görünebileceğine dair bazı örnekleri web sitemizde görebilirsiniz.

İzmir Güvenlik Kamerası