3 Kw Güneş Paneli Neleri Çalıştırır?


İzmir Güvenlik Kamerası

3kW güneş enerjisi sistemi kurmayı mı düşünüyorsunuz? 3kW’lık bir güneş sisteminin tam olarak ne kadar büyük olduğunu, ne kadar elektrik üretebileceğine ve kaç tane panele ihtiyacınız olduğuna bakarak ortaya koyuyoruz. Ayrıca 3kW’lık bir güneş enerjisi sisteminin maliyetlerine ve – en önemlisi – ne kadar tasarruf edebileceğinize bir göz atıyoruz.

Herhangi bir güneş enerjisi kurulumuna başlamadan önce, boyutu ne olursa olsun, her zaman elektrik kullanımınızı mümkün olduğunca önceden düşürmeyi düşünün – uzun vadede bu size para tasarrufu sağlar. Elektrik faturalarının neredeyse %50’sini oluşturan ısıtma ve soğutma ile yalıtımı yükseltmek, pencere ve kapıların etrafındaki tüm sızıntıları kapatmak ve hatta emekleme alanınızı kapatmak için biraz zaman ve para ayırın (orada ne kadar enerji israf edildiğine şaşıracaksınız!

Hala akkor ampulleriniz var mı? Bunları LED’lerle değiştirin – ışık rengi ve kalitesi artık akkor lambalardan neredeyse ayırt edilemez. Hala ebeveyninin bodrumundaki eski buzdolabını mı kullanıyorsun?

Dolar bazında, yukarıdakiler gibi verimlilik önlemleri , elektrik faturanızdan tasarruf etmenin en ucuz yoludur – güneş enerjisi kurmaktan bile daha ucuz! Ve ne kadar az elektrik kullanırsanız, güneş enerjisi tesisatınız o kadar küçük olabilir. Bu, ihtiyacınız olmayan parayı harcamaktan kaçınmanızı sağlar ve uzun vadede size daha fazla tasarruf sağlar.

Bu yüzden güneş enerjisine geçmeden önce verimliliği düşünün!

3 kW aslında ne anlama geliyor?

3 kilovat (veya kW), güneş sisteminizin tek bir anda ne kadar elektrik üretebileceğinin bir ölçüsüdür. Tıpkı LED ampulünüzün 9 watt elektrik kullanması gibi. Ampulünüz gibi enerji tüketmek yerine, tesisatınız aslında o miktarda enerji üretir .

Tesisatınızın tamamen verimli ve güneş ışığının güçlü olduğu mükemmel bir durumda, 3 kW’lık tesisatınız bir saatte 3 kilovatsaat (kWh) elektrik üretecektir (3kW X 1 saat = 3 kWh). 5 saatte 15 kWh üretecek.

Panelin watt değeri arttıkça (yani bir anda daha fazla elektrik üretebileceği anlamına gelir) daha az panele ihtiyacınız olduğunu görebilirsiniz. Açıkçası, panel ne kadar verimli olursa, fiyat o kadar yüksek olur. Çoğu insan için standart 265 watt’lık paneller, performans ve maliyeti dengeleyerek faturaya iyi uyuyor.