1 Kw Güneş Paneli Fiyatları


1 kw Güneş Paneli , 1 kw güneş enerjisi kurulum maliyeti, 1 kw solar sistem, 1 kw güneş enerjisi fiyatı

Daha önce de belirttiğimiz gibi, bireysel 1000 watt’lı güneş panelleri mevcut değil, en azından henüz 2021’de değil. Bunun yerine, 1kw güneş panelinden bahseden birini gördüğünüzde, aslında 1kw güneş sisteminden bahsediyordur. Sistem, 1000 watt’a eşit bir dizi güneş panelinden oluşur.Örneğin, 10x 100 watt’lık güneş panellerini seri bağlayarak , aslında 1 kw’lık bir güneş enerjisi dizisine sahip olursunuz.10 x 100 watt’lık güneş panelleri, kullandığınız marka/güneş paneli tipine bağlı olarak oldukça fazla yer kaplayabileceğinden, bu gerçeği aklınızda bulundurmanız önemlidir.

1kw Güneş Paneli Fiyatı

1kw güneş paneli dizisi için ortalama fiyat 700 ila 1200 dolar arasındadır (sadece güneş panelleri için).

Aşağıda, 1kw güneş enerjisi kurulumlarının farklı türlerini ve fiyatlarını değerlendirmek için kullanabileceğiniz bir tablo oluşturdum.

Lütfen bu tabloda kullanılan fiyatların Renogy’den geldiğini ve yalnızca monokristal güneş panelleri kullanacağınızı varsaydığını unutmayın.

1kw güneş paneli fiyatlarına vergi dahildir )

1kw Güneş Paneli Boyutu

Yani daha önce de belirttiğimiz gibi tekil 1kw güneş paneli mevcut değildir. Mevcut güneş teknolojisi ile devasa bir güneş paneli olacak!

1kw’lık bir güneş sisteminin boyutunu anlamak için, bir araya getirilen tüm güneş panellerinizin birleştirilmiş boyutlarına bakmanız gerekecektir.

Yukarıdaki fiyat tablosunda her bir güneş paneli tipinin bireysel boyutunu dahil ettim.

En popüler güneş paneli watt’ını, Renogy’nin 100 watt’lık güneş panelini kullanalım. Her 100 watt’lık güneş paneli aşağıdaki boyutlara sahiptir: 1066 x 508 x 35 mm (41 x 20 x 1,3 inç).

Diyelim ki çatınızın üstüne iki sıra güneş paneli oluşturacaksınız. Bu, sıra başına 5 güneş paneli anlamına gelir (1kw veya 1000 watt’a 10x 100 watt’lık güneş panelleriyle eşit olmak için).

Güneş panellerini çatınıza dikey olarak yerleştirmek, toplam yüksekliğinizin (iki sıra güneş paneli ile) 2132 mm ve toplam genişliğinizin (yan yana 5 güneş paneli ile) 2540 mm olacağı anlamına gelir.

Bu, 1kw’lık bir güneş paneli kurulumunun toplam boyutunun 5,25M 2 olacağı anlamına gelir .


1kW İçin Kaç Güneş Paneli Gereklidir?

İlk başta, bu çok kolay bir hesaplama gibi görünebilir – 1000 watt, 1kw’a eşittir. Bu nedenle, dört adet 250 watt güneş paneliniz varsa ve bunları seri olarak bağlarsanız, 1000 watt veya 1kw elde edersiniz.

Ancak, sıcaklık arttıkça güneş panellerinin watt kaybettiğini unutmamalısınız.

Bu genellikle santigrat derece başına kayıp yüzdesi olarak gösterilir (bu bilgiyi her zaman ürün ambalajında/kullanım kılavuzunda veya çevrimiçi satın alıyorsanız ürünün teknik özellikler bölümünde bulabilirsiniz).


1kw Bir Evi Çalıştırmak İçin Yeterli mi?

Bu soru görecelidir ve tamamı evinizin enerji tüketimine bağlıdır.Bununla birlikte, ortalama bir Amerikan evi ayda 877 kWh tüketir ve bu da günde 29 kWh’ye kadar çıkar. 29 kWh yaklaşık 1.2kw’a eşittir, bu nedenle 1kw’lık bir güneş paneli sistemi, ortalama Amerikan evinize güç sağlamak için yeterli değildir. Ayrıca, her günün güneşli olmayacağını, hafta boyunca yağmur beklenebileceğini veya aşırı bulutlu olabileceğini unutmayın. Her şey düşünüldüğünde, ortalama bir Amerikalı ile aynı miktarda enerji tüketirseniz, evinize yeterli elektrik sağlamak için bunun gibi daha büyük bir güneş enerjisi dizisine ihtiyacınız olacaktır . kWh, bir hanehalkının tüketimini ölçmek için kullanılan ortak birimdir.

İşte kWh’yi kw’ye dönüştürmek için formül:

Kilowatt (kW) cinsinden güç P, kilowatt-saat (kWh) cinsinden E enerjisine eşittir, bu da saat (h) cinsinden tüketim süresi t’ye bölünür:

(kW)  =  (kWh) /  t (h)

1kW Güneş Panelinde Neler Çalıştırılabilir?

İşte size 1kw’lık bir güneş paneli dizisinin aynı anda nasıl güç sağlayabileceğine dair kaba bir fikir vermek için hızlı bir infografik.

İlk başta, bu harika görünüyor ve öyle, ancak göz önünde bulundurmanız gereken bazı pratik noktalar var.

Örneğin, 1 kw’lık bir güneş paneli sistemi, günde birkaç saat ve sadece açık güneşli bir günde 1 kw elektrik üretecektir.

Aşağıda, bir yaz günü boyunca 1kW’lık bir güneş paneli sisteminin elektrik çıktısını gösteren bir grafik bulunmaktadır. 1kW’ın yalnızca öğlen 12’de güneşin en güçlü olduğu zaman üretildiğini görebilirsiniz:

Tamamen şebekeden ayrılmayı ve tamamen kendi elektrik kaynağınıza güvenmeyi planlıyorsanız, 3 – 5 kW güneş paneli kiti gibi daha büyük bir güneş enerjisi kiti kurulumuna yatırım yapmanızı tavsiye ederim.

En İyi 1kw Güneş Panelleri

Aşağıda, kendi 1kw güneş paneli sisteminizi oluşturmak için en iyi güneş panelleri/markalarından bahsedeceğiz. Biz sadece tekil güneş panelleri önereceğiz, 1kw güneş enerjisi sistemi kurmak için siparişinizi çoğaltmanız gerekecek.

Örneğin, siparişinizi ikisinden biri ile çarpmanız gereken en iyi 100 watt, 200 watt ve 250 watt güneş panellerini önereceğiz.

İzmir Güvenlik Kamerası